O sekcji i TRAP

Sekcja powstała z inicjatywy klubowiczów którzy, zainteresowali się dyscypliną TRAP w 2016 roku i podjęli działania w kierunku spopularyzowania tego sportu w Klubie, mamy nadzieję że z czasem będzie nas więcej.

Jeżeli interesujesz się tym sportem to chętnie pomożemy ci w przygotowaniach do aktywnego udziału w zawodach, wprowadzając cię w zasady i pierwsze treningi.

Trap to dziedzina strzelectwa sportowego, w której z gładkolufowych strzelb śrutowych oddaje się strzały do ceramicznych rzutków wyrzucanych z maszyny pod różnym kątem. W trapie sportowym strzela się z pięciu stanowisk oddalonych o 15 metrów od wyrzutni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Trap_(sport)

Pełna nazwa dyscypliny: Trap 125 – mężczyźni / Trap 75 – kobiety

skrót:  T 125 – mężczyźni / T 75 – kobiety

Konkurencja polega na strzelaniu ze strzelb śrutowych do rzutków o średnicy 110 mm, wysokości 25-26 mm i masie 105 g, wyrzucanych ze schronu w odległości 15 m od linii pięciu stanowisk strzeleckich.

Do każdego rzutka mogą być oddane 2 strzały. Po oddaniu strzału do rzutka strzelec nr 1 musi być gotowy do przejścia na stanowisko nr 2,  kiedy tylko strzelec na stanowisku nr 2 wystrzeli do swojego rzutka. Pozostali strzelcy w grupie muszą postępować tak samo poruszając się od strony lewej do prawej.

Źródło: http://www.pzss.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=211&Itemid=141